STOJÍ NA KELTSKÉM OPIDU

 PROČ NAVŠTÍVIT CHVOJEN?

 

KELTOVÉ, naši předkové, byli největšími mistry na hledání nejpříznivějšího prostředí pro život. Jak taková místa hledali? To vše a mnohem více se dozvíte právě tehdy, pokud dorazíte na Chvojen a poslechnete si výklad. 

Prozradíme si nyní snad jen to, že jim stálo za tu námahu vymýtit starý, hluboký a neproniknutelný les, právě proto, aby se jejich budoucí životní prostředí nacházelo na místě, na kterém se bude všem dobře dařit - lidem i dobytku. Dobytek musel být zdravý, aby se dobře množil a bylo z něj co nejvíce užitku (mléka i masa). Hledat vhodné prostředí pro živobytí tedy bylo velice moudré a prozíravé.

Křesťané následně využili tohoto místa, postavili zde kostel, aby lidé, kteří sem přijdou po celotýdenní úmorné lopotě si zde mohli odpočinout, pomodlit se a nabrat síly do dalších dnů.

Život na vesnici nebyl lehký. Do kostela se lidé pěšky scházeli z větší i menší vzdálenosti. I dlouhá cesta jim za to stála, neboť věděli, že zde znovu načerpají ztracenou energii.

Važme si Chvojna, místa, které Keltové našli a určili jako energeticky pozitivní. Využijme jej ke svojí duchovní obnově a posílení energie. Konají se zde bohoslužby a koncerty chrámové hudby. Ke kostelíku je i krásná procházka. Uvidíte sami, že budete mile překvapeni energií, která zde na Vás  dýchne. Toto místo je vhodné k meditaci a rozjímání, ke kterému dnešní uspěchaná doba jen vybízí. Přijďte si odpočinout, na chvíli pozastavit čas, oprostit se alespoň na okamžik od každodenních starostí a načerpat nové síly...

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode